Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku

Sylwestrowa noc i Nowy Rok to zawsze pracowity okres dla olsztyńskich policjantów. Gdy inni świętują, funkcjonariusze dbają o ich bezpieczeństwo. Na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń związanych z użyciem materiałów pirotechnicznych. W trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pracowali także na miejscu pięciu wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Funkcjonariusze byli wzywani do czternastu kolizji drogowych.

Wczoraj (01.01.2019) w nocy na trasie Biskupiec-Rzeck doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 19-latek kierujący pojazdem marki Iveco Daily na łuku drogi z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 36-letni pasażer zmarł na miejscu zdarzenia.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 19-latek siedzący za kierownicą miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone dalsze czynności z jego udziałem. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego.

Tej samej nocy doszło do poważnego wypadku na ulicy 22 Lipca w Olsztynku. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 35-latek kierujący motorowerem zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Wyjaśniane są szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj rano na trasie Olsztyn-Butryny. W tym przypadku kierujący osobowym audi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 36-letni kierujący został przetransportowany do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego.

Zadowalającym jest fakt, że przejście w nowy rok na terenie miasta i powiatu odbyło się bez poważnych zdarzeń związanych z używaniem wyrobów pirotechnicznych, co świadczy o wzrastającej świadomości społeczeństwa o konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

(aj)

Powrót na górę strony