Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zorganizował kolejną świąteczną pomoc

„Paczka z dzielnicy” to nazwa autorskiego projektu, który od 2017 roku cyklicznie realizuje policjant dzielnicowy z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie asp. Leszek Jacznik. Policjant, który jest czynnie zaangażowany w niesienie pomocy osobom potrzebującym swoich beneficjentów wybiera podczas codziennej służby. Asp. Leszek Jacznik dociera z pomocą do osób samotnych, schorowanych czy rodzin z dziećmi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki jego działaniom, w podległym mu rejonie podczas Świąt Bożego Narodzenia pod każdą choinką znajdującą się w zasięgu działania dzielnicowego każdy znalazł prezent.wywołujący radość.

Na słowa uznania zasługuje zaangażowanie policjanta dzielnicowego z I Posterunku Policji w Olsztynie asp. Leszka Jacznika w niesieniu pomocy osobom potrzebującym. Funkcjonariusz, realizując zadania dzielnicowego doskonale zna problemy i potrzeby mieszkańców swojego rejonu. Jak podkreśla policjant w codziennej służbie styka się on z osobami, które pomimo ciężkiej sytuacji życiowej bardzo często nie proszą nikogo o pomoc. W związku z tym, funkcjonariusz widząc ich potrzeby z własnej inicjatywy postanowił sprawić uśmiech na zaskoczonych twarzach obdarowanych osób.

W ramach akcji „PACZKA Z DZIELNICY” w 2019 r. udział wzięło 14 darczyńców. W przygotowanych świątecznych prezentach znalazły się głównie artykuły spożywcze, słodycze, zabawki oraz 5 sztut bezpłatnych biletów do sali zabaw dla dzieci. Paczkami obdarowanych zostało osiem rodzin z dziećmi, a także pięciu samotnie mieszkających seniorów. Wizyta dzielnicowego, który wcielił się w rolę Świętego Mikołaja wywołała uśmiech na twarzach zaskoczonych dzieci. Wśród obdarowanych byli rodzice samotnie wychowujący dzieci, ofiary przemocy domowej, osoby schorowane czy osoby bezdomne żyjących w dzikich koczowiskach. Paczki przekazano również dla podopiecznych Ośrodka Wsparcia i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Olsztynie, Ośrodka Wsparcia dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Olsztynie oraz Schroniska dla Bezdomnych w Olsztynie.

Akcja z roku na rok nabiera rozpędu. Bierze w niej udział coraz to więcej darczyńców dzięki czemu udaje się dotrzeć do większego grona potrzebujących wsparcia osób. „Paczka z dzielnicy” swoim zasięgiem obejmuję cały Olsztyn nie tylko rejon działania dzielnicowego asp. Leszka Jacznika. W tym roku w szlachetną akcję włączyli się przedstawiciele ZT NSZZ P KWP w Olsztynie.

Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy bezinteresownie wsparli „Paczkę z Dzielnicy”. Razem możemy więcej!

rp/lj

  • Zdjęcie przedstawia logo "Paczka z dzielnicy"
  • Zdjęcie przedstawia policjanta u,mundurowanego oraz prezenty dla osób potrzebujących.
  • Zdjęcie przedstawia żywność, która została przekazana osobom potrzebującym. Na zdjęciu widać pieczywo w pojemnikach.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta, w tle znajduje się budynek.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta z paczkami dla potrzebujących. W tle znajduje się budynek
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta jak niesie paczki potrzebującym
Powrót na górę strony