Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawał się za brata – był poszukiwany

36-latek podczas legitymowania podał interweniującym policjantom dane swojego brata. Okazało się, że w ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Dziś 36-latek trafi do aresztu śledczego.

Wczoraj (20.01.2020) policjanci na jednej z olsztyńskich ulic zauważyli mężczyznę, który był im znany z poprzednich interwencji. Postanowili go wylegitymować, ponieważ podejrzewali, że może być poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.
Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów, a jego zachowanie było nerwowe, co poglębiło podejrzewania funkcjonariuszy. W trakcie kontroli okazało się, że 36-latek podawał się za swojego brata. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo.
Mężczyzna został zatrzymany i dziś trafi do aresztu śledczego. 36-latek nie uniknie również odpowiedzialności za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości.
(aj)

Powrót na górę strony