Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn - Dwóch posiadało narkotyki, trzeci był poszukiwany – wszyscy zostali zatrzymani

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 19 i 41-latka podejrzanych o posiadanie substancji zabronionych. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 110 gramów narkotyków. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania jednego z mężczyzny policjanci zastali 24-latka, który okazał się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

We wtorek w nocy (21.01.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o awanturujących się mężczyznach na jednej z ulic w mieście. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze potwierdzili, że miedzy grupą kilku osób doszło do nieporozumienia, które zostało wyjaśnione. Policjanci w trakcie czynności przy 41-latku i 19-latku oraz w aucie, którym się poruszali znaleźli woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego oraz białym proszkiem. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Policjanci pojechali do mieszkania 41-latka, gdzie w jednym z pomieszczeń znaleźli kolejne partie zabronionych substancji. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 110 gramów narkotyków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i amfetamina. Zabezpieczony materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

Ponadto, w mieszkaniu 41-latka funkcjonariusze zastali 24-letniego mężczyznę. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.

41 i 19-latek usłyszeli zarzut posiadania substancji zabronionych za co grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 24-latek trafił już do aresztu śledczego.

(aj/in)

  • Zdjęcie przedstawia zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony