Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne podsumowanie ferii zimowych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim

Zimowy wypoczynek w Olsztynie i powiecie olsztyńskim dobiegł końca. Podczas, gdy najmłodsi cieszyli się czasem wolnym, funkcjonariusze dbali o to, by bezpiecznie mogli wypocząć i bezpiecznie wrócić do szkół. Minione dni to wytężona praca policjantów ruchu drogowego, a także kontrole miejsc wypoczynku dzieci oraz profilaktyczne spotkania.

Podczas zimowych ferii policjanci w Olsztynie i powiecie olsztyńskim czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego sprawdzając m.in. prędkość, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Szczególną uwagę zostali objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież.

W ciągu dwóch tygodni policjanci skontrolowali ponad 1300 pojazdów oraz interweniowali w stosunku do 134 pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 222 kierowców, którzy nie stosowali się obowiązujących ograniczeń prędkości z czego 7 kierujących straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za jazdę z prędkością ponad 50 km/h więcej od obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym. Podczas policyjnych działań policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 19 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali 81 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowym stanem technicznych pojazdów.

W tym czasie na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których 17 osób zostało rannych. Policjanci pracowali również na miejscu 175 kolizji drogowych.

Okres ferii zimowych był doskonałą okazją, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa. Nasi profilaktycy spotykali się z dziećmi z półzimowisk odbywających się w Olsztynie, informując oraz ucząc o podstawowych zasad bezpieczeństwa m.in.: na stoku, w domu, w lesie i nad wodą. Jednocześnie wizyta najmłodszych w ramach programu „Otwarte Jednostki Policji” , pozwoliła im poznać specyfikę zawodu policjanta. Ponadto dzieci i młodzież zachęcano do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów!” w ramach cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Przypominamy, że zimowy wypoczynek trwa w innych częściach naszego kraju, dlatego olsztyńscy policjanci, aż do 23 lutego będą prowadzić działania „Bezpieczne ferie 2020”, dbając o bezpieczeństwo podróżnych.

(aj)

Powrót na górę strony