Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

29-latek znęcał się nad bliskimi. Odpowie przed sadem

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoją rodziną. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego lokalu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek (03.02.2020) funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją rodziną. Według ustaleń śledczych mężczyzna przez blisko rok miał wszczynać wielokrotnie awantury, podczas których wyzywał słowami wulgarnymi i groził pozbawieniem życia rodzeństwu. Agresor miał również dodatkowo stosować przemoc fizyczną wobec swojej matki.


29-latek usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego lokalu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że nie ma przyzwolenia na krzywdzenie drugiego człowieka – nie przechodźmy obok takich sytuacji obojętnie. Znęcanie się fizyczne i psychiczne nad członkami rodziny jest przestępstwem ściganym z urzędu! O każdym przypadku przejawu agresji natychmiast powiadom Policję korzystając z numeru alarmowego 112.

Powrót na górę strony