Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni sprawcy kradzieży z włamaniem ustaleni po publikacji ich wizerunków w mediach

Olsztyńscy policjanci ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do automatu z napojami na terenie miasta. Było to możliwe w dużej mierze, dzięki opublikowaniu ich wizerunków w mediach. Pozytywna reakcja społeczeństwa spowodowała, że 17-latek usłyszał zarzuty, natomiast pozostali nastolatkowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Przypomnijmy, że funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży z włamaniem do automatu z napojami na terenie miasta. Wartość strat oszacowano na 3 tysiące złotych. Policjanci postanowili opublikować ich wizerunek na łamach portali społecznościowych i stron internetowych. Już po kilku dniach ustalili personalia zaprezentowanych osób. Postawa mediów i społeczeństwa świadczy o braku powszechnej tolerancji przestępczych zachowań.

Sprawcami okazali się czterej nastolatkowie, trzech 16-latków i 17-latek. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów.

17-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie pozostałych małoletnich zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

(aj)

Powrót na górę strony