Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I BIEG PAMIĘCI SYBIRAKÓW

Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu pn. „I Bieg Pamięci Sybiraków” w Szymonowie. Jego celem jest upamiętnienie 80. rocznicy masowej deportacji obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego. Zawody mają charakter charytatywny i dochód z nich zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym "Domu Dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie".

Bieg jest imprezą o charakterze charytatywnym mającą na celu upamiętnienie 80. rocznicy masowej deportacji obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego. W dniu zawodów będzie istniała możliwość wysłuchania historii o losach Sybiraków tzw. żywa historia. Dzieci z Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie będą uczestniczyły w przygotowaniach związanych z organizacją biegu oraz będą pomagać w dniu zawodów, dzięki czemu nabędą umiejętności związane z organizacją imprez biegowych. Pieniądze z wpisowego i sponsorów w całości zostaną przeznaczone na rozwój i wyrównanie szans podopiecznych Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie.

Impreza odbędzie się 19 kwietnia 2020 roku w Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie (14 – 330 Małdyty, Szymonowo 14).

Biegi towarzyszące dla dzieci rozpoczną się o godzinie 9:30 na dystansach: 

  • 100 m (1 – 4 roku życia)

  • 300 m (5 – 8 roku życia)

  • 600 m (9 – 12 roku życia)

  • 1000 m (13 – 17 roku życia)

Start biegu na 5 km nastąpi o godz. 10:30.

Bieg główny na 10 km rozpocznie się o godz. 12:00.

Zapisy są dostępne na stronie: http://zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-pamieci-sybiraka

Dodatkowo na hasło „URWIS” dostępna jest zniżka dla uczestników.

Zapraszamy również najmłodszych do uczestnictwa w „konkursie na rewers medalu o tematyce wywózek polskich obywateli na Daleki Wschód projektowany przez Dzieci dla Dzieci”. Wydarzenie jest skierowane do dzieci i młodzieży. Projekty można przesłać w wersji elektronicznej lub papierowej.

Więcej szczegółów na temat biegu i konkursu w załączonych regulaminach.

Opis filmu: Film przedstawia zaproszenie na I Bieg Pamięci Sybiraków

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony