Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu drogowego

Olsztyńscy kryminalni zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowej skody. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W ubiegły piątek (20.03.2020) funkcjonariusze z Wydziały dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie jadąc nieoznakowanym radiowozem na jednej z ulic w mieście zauważyli pojazd marki Skoda Fabia, który nie trzymał toru jazdy. Kierujący po kilkudziesięciu metrach gwałtownie skręcił w poprzeczną ulicę, gdzie zatrzymał pojazd. Policjanci podejrzewając, że może on być nietrzeźwy postanowili przeprowadzić kontrolę drogową. Po podejściu do auta wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w jego organizmie.
32-latek stracił już prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.
(aj)

Powrót na górę strony