Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na zakazie, pijany i poszukiwany 27-latek wyruszył w podróż – został zatrzymany

Policjanci z Olsztynka zatrzymali nietrzeźwego 27-latka kierującego osobową skodą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało blisko jeden promil alkoholu w jego organizmie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało również, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili także, że był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj (04.05.2020) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli pojazd marki Skoda Felicia z uszkodzoną szybą czołową. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej i porozmawiać z kierowcą na temat stanu technicznego jego pojazdu. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywającego go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę ulicami Olsztynka w kierunku m. Królikowo. Na wyjeździe z miasta, kierujący nagle skręcił w drogę szutrową, gdzie po chwili stracił panowanie nad autem i zjechał na pobocze, gdzie porzucił uszkodzone auto i zaczął uciekać pieszo. Po podjętym przez policjantów pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Okazało się, że 27-latek miał powody, aby uniknąć kontroli drogowej – badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko jeden promil alkoholu w jego organizmie. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało również, że mężczyznę obowiązuje dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze ustali także, że 27-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 27-latek trafił już do aresztu śledczego.
(aj)
 

  • Zdjęcie przedstawia samochód osoby koloru niebieskiego.
Powrót na górę strony