Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedno zgłoszenie i trzy interwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców

Policjanci z Olsztynka interweniowali wobec 38-latka, który wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie interweniującego policjanta. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto podczas tej samej interwencji funkcjonariusze zatrzymali innego nietrzeźwego kierującego oraz 16-latka, który bez uprawnień i kasku jeździł po drodze motorem. Wszyscy swoje zachowania będą tłumaczyć przed sadem.

W ubiegły czwartek (07.05.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na jednej z dróg w gminie Stawiguda osobowym audi może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Na miejsce zostały wysłane policyjne patrole. Jeden z nich - z Komisariatu Policji w Olsztynku - na jednej z ulic w Bartągu zauważył podobny do wskazanego pojazd. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że nie jest to auto wskazane przez zgłaszającą, ale policjanci po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. 37-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Następnie policjanci z Olsztynka, dalej poszukując audi z potencjalnie nietrzeźwym kierującym, na trasie Dorotowo-Łańsk zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy poruszali się bez kasków motocyklem. Kierujący jednośladem, gdy zauważył policyjny radiowozów nagle skręcił w leśną drogę, gdzie zatrzymał pojazd. Razem z pasażerem próbowali uciec pieszo, ale zostało im to uniemożliwione przez policjantów. Okazało się, że za kierownicą motoru siedział 16-latek, który w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci sporządzili z interwencji stosowną dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. 16-latek został przekazany matce.

Na tej samej drodze, gdzie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nieletniego kierowcę motoru - policjanci zauważyli poszukiwane osobowe audi, którego kierowcę podejrzewali o kierowanie autem pod wpływem alkoholu i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się. Wręcz przeciwnie - przyśpieszył. Funkcjonariusze pojechali za nim. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę leśną drogą, gdzie ominął drugi radiowóz, zjechał na pobocze i uderzył w skarpę. Kierowca zatrzymał się i porzucił auto, po czym próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Podczas podjętego pościgu mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń, uderzył i znieważył interweniującego policjanta. Ostatecznie mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Bartąga, o którym informowała osoba zgłaszająca. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego orgazmie.

38-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/tm)

Powrót na górę strony