Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Biskupca po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 12.05.2020

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa naszej koleżanki z Biskupca, która w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierującego. 41-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W ubiegłą niedzielę (10.05.2020) policjantka z Komisariatu Policji w Biskupcu, która niedawno zaczęła swoją przygodę z mundurem, była po służbie, gdy w Dźwierzutach (powiat szczycieński) zauważyła pojazd marki Renault Laguna, który poruszał się całą szerokością drogi, zjeżdżał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Wzbudziło to przypuszczenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjantka natychmiast powiadomiła o sytuacji oficera dyżurnego, a następnie w bezpieczny sposób zajechała mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Funkcjonariuszka po podejściu do kierowcy wyczuła od niego silny zapach alkoholu, co tylko potwierdziło jej przypuszczenia. Natychmiast zabrała ze stacyjki pojazdu kluczyki. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu policjantka przekazała nietrzeźwego mężczyznę.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który kompletnie pijany wybrał się samochodem do sklepu po… alkohol. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny.

(aj)

 

Powrót na górę strony