Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał dokonać rozboju - został zatrzymany

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 64-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju na grupie młodych osób. Okazało się, że mężczyzna będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwo. Na wniosek śledczych, sąd wobec 64-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę na jednym z przystanków autobusowych na terenie Olsztyna. Z ustaleń śledczych wynika, że do grupy czterech młodych osób - trzech 16-latków i 15-latka podszedł mężczyzna i poprosił ich o pieniądze na jedzenie. Kiedy nastolatkowie nie zareagowali na jego wezwanie, sprawca wyciągnął z kieszeni nóż i grożąc jego użyciem zażądał od nieletnich oddania mu swoich telefonów komórkowych. Grupa młodych ludzi uciekła z przystanku oraz w obawie o swoje życie i zdrowie o zdarzeniu poinformowała oficera dyżurnego, który natychmiast na miejsce wysłał policyjny patrol. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 64-latek, który trafił do policyjnego aresztu. Nastolatkowie zostali przekazani swoim opiekunom.
64-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że w przeszłości był karany za podobne przestępstwo. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec 64-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(aj)

Opis filmu: Film przedstawia prowadzenie zatrzymanego mężczyznę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.74 MB)

Powrót na górę strony