Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie pomógł w zatrzymaniu sprawcy kradzieży z włamaniem

Olsztyńscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło na przełomie marca i kwietnia. W zatrzymaniu mężczyzny pomógł będący po służbie policjant kryminalny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Okazało się, że zatrzymany 44-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwo i będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Na początku kwietnia 2020 roku olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Olsztyna. Łupem sprawcy padły m.in. sprzęt elektroniczny, zegarki, markowa odzież, waga łazienkową czy odżywki sportowe. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Kilka dni później wskazanego mężczyznę zauważył w jednym z miejskich autobusów będący po służbie policjant kryminalny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjant natychmiast powiadomił o tym funkcjonariuszy z olsztyńskiej jednostki Policji. Po chwili na miejscu pojawił się patrol policjantów pionu kryminalnego, który zatrzymał mężczyznę na przystanku autobusowym.

Policjanci potwierdzili dane 44-latka z Olsztyna. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwo. 44-latek będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

(aj)

 

Powrót na górę strony