Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał policjantom, był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia pojazdów - został zatrzymany

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego volvo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że 66-latek wsiadł za kierownicę auto, pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (19.05.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z dróg w gminie Purda zauważyli osobowe volvo, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie przyśpieszył. Funkcjonariusze pojechali za nim. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego, tym samym stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilku kilometrach został zatrzymany przez policyjny patrol.
Funkcjonariusze po podejściu do auta wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 66-latka obowiązuje dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

(aj/rj)

 

Powrót na górę strony