Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas codziennych kontroli zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale także przyglądają się, jak piesi i rowerzyści wywiązują się ze swoich obowiązków. Funkcjonariusze w swojej pracy wykorzystują specjalistyczny sprzęt m.in. policyjnego drona.

Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale także przyglądają się, jak piesi i rowerzyści wywiązują się ze swoich obowiązków.

Policjanci w swojej pracy korzystają ze specjalistycznego sprzętu m.in. policyjnego drona. W zaledwie kilku godzin, mundurowi na terenie gminy i miasta Barczewa ujawnili 8 przypadków nieprawidłowego przechodzenia pieszych przez jezdnię. W 4 przypadkach interwencje zakończyły się postępowaniem mandatowym a w pozostałych pouczeniami.

Opis filmu: Policjanci dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.9 MB)

Apelujemy o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowcy powinni zachować szczególną czujność w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Należy zwrócić również uwagę, że pieszych czy rowerzystów nie chronią pasy bezpieczeństwa, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Chroni go jedynie własne ciało. Dlatego w konfrontacji z samochodem na drodze ma on minimalne szanse, by wyjść z niej bez szwanku. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku rozwagi i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(aj)

Powrót na górę strony