Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości włamał się na konto bankowe – grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci z Dywit wyjaśnili okoliczności i ustalili sprawcę kradzieży i kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Okazało się, że ofiarą przestępstwa w tym przypadku padł znajomy 34-latka. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że sprawca kradzieży był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 137 dni pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa do Posterunku Policji w Dywitach wpłynęło na początku maja i dotyczyło kradzieży karty płatniczej oraz włamania na konto bankowe. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze, którzy szybko ustalili i zatrzymali sprawcę obu przestępstw. Okazał się nim 34-letni znajomy zgłaszającego, który najpierw poprosił pokrzywdzonego o pomoc w wykonaniu remontu jego mieszkania a następnie w trakcie prac budowlanych pod jego nieobecność i z otwartego samochodu ukradł kartę płatniczą. 34-latek, za pomocą skradzionej karty dokonał płatności zbliżeniowej w jednym ze sklepów. Pokrzywdzony od razu, gdy się zorientował, że padł ofiarą przestępstwa zgłosił sprawę policjantom z Dywit.

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 34-latek był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary 137 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo w związku z naruszeniem miru domowego.

34-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamanie do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do aresztu.

(aj)

Powrót na górę strony