Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dachowanie auta na ul. Krasickiego w Olsztynie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem dwóch aut osobowych doszło na ul. Krasickiego w Olsztynie. Jeden z pojazdów na skutek zderzenia dachował i zatrzymał się dopiero po kilkunastu metrach. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmach kierowców. Po zdarzeniu zablokowany został jeden pas ruchu w kierunku ul. Synów Pułku. Policjanci sprawcy kolizji zatrzymali prawo jazdy.

Dziś (26.05.2020) przed godziną 10:00 na skrzyżowaniu ulic Krasickiego/Barcza miała miejsce groźnie wyglądająca kolizja drogowa. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe – Citroen oraz Skoda, którymi podróżowały dwie osoby. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z olsztyńskiej drogówki, odpowiedzialna za zdarzenie drogowe była 64-letnia kierująca osobowym citroenem, która nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, jadącemu ul. Krasickiego w kierunku ul. Synów Pułku 32-letniemu kierowcy osobowej skody. Na skutek uderzenia, auto kierowane przez 32-latka przewróciło się na dach i zatrzymało kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia. Lewy pas ruchu ul. Krasickiego przez ponad godzinę był wyłączony z ruchu.

Opis filmu: zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu Krasickiego/Barcza w Olsztynie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.6 MB)

Mimo sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie, na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Uczestnicy kolizji drogowej samodzielnie opuścili swoje pojazdy. Na miejscu pracowali policjanci jak również straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. Mundurowi poddali uczestników kolizji badaniu na zawartość alkoholu w ich organizmach – oboje kierujących byli trzeźwi.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu kolizji nie mieli wątpliwości co do wskazania osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie. Za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci podjęli decyzję o tym, aby zatrzymać 64-letniej kierującej osobowym citroenem prawo jazdy.

rp

Powrót na górę strony