Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W chwili załamania z pomocą przyszli policjanci

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie uratowali życie 58-letniemu mężczyźnie, który znalazł się w trudnej sytuacji. Mężczyzna, nie widząc innego rozwiązania swoich problemów chciał odebrać sobie życia. Dzięki natychmiastowej reakcji i nawiązaniu z 58-latkiem rozmowy, policjanci skutecznie odwiedli go od dramatycznej decyzji. Trafił on pod opiekę specjalistów, a gdy opadły emocje, osobiście podziękował policjantom za wyciągnięcie do niego pomocnej dłoni.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w poniedziałek (25.05.2020r.) kilka minut po godzinie 09:00 otrzymał zgłoszenie dotyczące jednego z mieszkańców Olsztyna, który wszedł na parapet okna jednego z wieżowców znajdujący się na jedenastej kondygnacji budynku i zagroził, że w przypadku zbliżenia się do niego kogokolwiek bez zastanowienia wyskoczy.

Interweniujący policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Olsztynie błyskawicznie dostali się na 11 piętro budynku i przystąpili do działania. Mundurowi, którzy już w służbie przygotowawczej są szkoleni również na wypadek tego typu interwencji w pierwszej kolejności nawiązali rozmowę z mężczyzną.

Policjantom udało się wzbudzić jego zaufanie i sprowadzić konwersację na przyjacielski poziom. Wykorzystując moment rozkojarzenia 58-latka, w ułamku sekundy podbiegli do niego i wciągnęli go do środka klatki schodowej.

Na miejsce zdarzenia wezwana została również karetka pogotowia, którą mężczyzna w asyście policjantów został przetransportowany do szpitala i przekazany pod opiekę lekarzy specjalistów. Gdy emocje opadły, mężczyzna osobiście podziękował policjantom za uratowanie mu życia.

Służba w Policji to zawód, który wymaga od funkcjonariuszy wiele poświęcenia i zaangażowania w trakcie wykonywania codziennych obowiązków służbowych. Największa nagroda, jaka może spotkać policjantów interweniujących w tego typu sytuacjach to uratowanie ludzkiego życia i zapobieżenie tragedii, która wydaje się nieunikniona.

(rp/rj)

Powrót na górę strony