Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jednego zauważył policjant przed służbą, drugi posłużył się kartą innej osoby

Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Jeden z nich został zauważony przez policjanta idącego do pracy. Funkcjonariusz będący przed służbą szybko o tej sytuacji powiadomił swoich kolegów, którzy po chwili pojawili się na miejscu i zatrzymali poszukiwanego. Drugi poszukiwany mężczyzna wpadł, podczas wykonywania z nim czynności w związku z przywłaszczeniem i posługiwaniem się cudzą kartą bankomatową.

Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach w ciągu dwóch dni namierzyli i zatrzymali dwie osoby, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa oraz za nieopłacenie kary grzywny.

Pierwszy poszukiwany mężczyzna został zauważony przez policjanta, który był w drodze do pracy. Funkcjonariusz po tym, jak rozpoznał będącego w zainteresowaniu policji mężczyznę o tym fakcie natychmiast poinformował swoich kolegów z posterunku, którzy po chwili dojechali we wskazane miejsce i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 60-letni mieszkaniec gminy Dywity poszukiwany był w związku z nieopłaceniem kary grzywny w kwocie 1000 zł. 60-latek miał spędzić kilkadziesiąt dni w areszcie, jednak zdecydował się na uregulowanie swoich zobowiązań i po wpłaceniu wyznaczonej kwoty został zwolniony do domu.

Drugi poszukiwany został ustalony w trakcie prowadzenia przez dywickich policjantów czynności przygotowawczych w związku z przywłaszczeniem i posługiwaniem się cudzą kartą bankomatową. Sprawcą przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 34-latek już wcześniej miał konflikt z prawem w związku z czym w policyjnej bazie figurował jako osoba poszukiwana przez olsztyński sąd do odbycia kary 137 dni pozbawienia wolności.

(rp/tm)

Powrót na górę strony