Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o włamanie do przyczepy kampingowej ustaleni i zatrzymani

Policjanci z Dywit wyjaśnili okoliczności i zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem do przyczepy kampingowej. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, które w swoim miejscu zamieszkania przechowywała 35-letnia mieszkanka gm. Dywity. Zarówno kobieta jak i 59-letni mężczyzna usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali i za który zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach pracowali nad ustaleniem i dotarciem do osób odpowiedzialnych za włamanie do przyczepy kampingowej do którego doszło na terenie gminy Dywity. W toku wykonywanych czynności, funkcjonariusze ustalili, że jedną z osób mogących mieć związek z przestępstwem jest 35-letnia mieszkanka gminy Dywity co potwierdziło przeszukanie jej miejsca zamieszkania. Mundurowi w toku wykonywanych czynności zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstwa, m.in. butlę gazową czy ręczniki. W toku wykonywanych czynności, funkcjonariusze ustalili, że drugą osobą mającą związek z przestępstwem jest 59-letni mężczyzna, który bezpośrednio po włamaniu do przyczepy kampingowej ukrywał się przed organami ścigania aż do czasu jego namierzenia i zatrzymania przez dywickich policjantów.

Zarówno 35-letnia kobieta jak i 59-letni mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym, to przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu sprawców przestępstwa w policyjnych systemach, okazało się, że 59-letni mężczyzna był już karany za zdarzenia o tym samym charakterze, dlatego przed sądem odpowie on za działanie w warunkach tzw. recydywy, przez co w zakładzie karnym może on spędzić nawet 15 lat.

(rp/tm)

Powrót na górę strony