Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracowity weekend olsztyńskich policjantów

Data publikacji 08.06.2020

W ubiegły weekend olsztyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących. W pierwszym przypadku 37-latek wsiadł za kierownicę auta mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 30-letni mieszkaniec gminy Dobre Miasto postanowił wybrać się w podróż pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu oraz mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu. W jego zatrzymaniu pomógł będący po służbie policjant. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. W weekend nie obyło się również bez innych zdarzeń drogowych.

Wczoraj (07.06.2020) będący po służbie funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie na jednym z parkingów w m. Wadąg zauważył kierowcę osobowego seata, który w aucie pił alkohol i po chwili odjechał z miejsca. Policjant natychmiast o sytuacji powiadomił oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz zatrzymał pojazd. Po podejściu do kierowcy wyczuł od niego silny zapach alkoholu. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu policjant przekazał nietrzeźwego mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że 30-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 30-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku w miejscowości Biesal. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 58-latek kierujący motorowerem stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna w momencie zdarzenia był trzeźwy. 58-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na DK-58 w pobliżu m. Swaderki zauważyli pojazd marki BMW, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu nagle skręcił na teren pobliskiej posesji, zatrzymał pojazd i próbował uciec pieszo z miejsca zdarzenia, co zostało mu uniemożliwione przez policjantów. Okazało się, że 37-letni kierujący był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz oraz wysoka grzywna.

W ubiegły piątek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK-16 w pobliżu miejscowości Dłużki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 27-latka kierująca osobową dacią na łuku drogi straciła panowanie nad autem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z jadącym z naprzeciwka osobowym fiatem. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia.

(aj)

 

Powrót na górę strony