Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani i bez wyobraźni – wyeliminowani z ruchu drogowego

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 36-latek z gminy Olsztynek, który nie dość, że będąc kompletnie pijanym wsiadł za kierownicę, to wbrew sądowemu zakazowi. Drugiego, również nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali w Olsztynie. Obaj mężczyźni ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Wczoraj (06.08.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z dróg w gminie Olsztynek zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda Premacy. Zaraz po podejściu do kierowcy, policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu, ponadto mężczyzna z trudem się wypowiadał oraz miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3,7‰ alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach informatycznych Policji wyszło na jaw, że 36-latek ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Tego samego dnia policjanci na jednej z olsztyńskich ulic postanowili zatrzymać do kontroli osobowego mercedesa. Ich uwagę przykuł „styl” jazdy samochodu – od prawej do lewej krawędzi jezdni. Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą auta mężczyzna „wydmuchał” blisko 2‰ alkoholu. 59-latek stracił już prawo jazdy.

Obaj mężczyźni odpowiedzią za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto 36-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi.

(aj)

Powrót na górę strony