Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie dwóch aut ciężarowych na drodze W 531

Policjanci z ruchu drogowego pracują na miejscu wypadku drogowego do którego doszło dziś (31.08.2020) po godzinie 9:00 na drodze W 531. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana – wyznaczone zostały objazdy. Funkcjonariusze apelują o zdjęcie nogi z gazu i o dostosowanie prędkości do aktualnych warunków drogowych.

Do zderzenia dwóch aut ciężarowych doszło na drodze W 531 prowadzącej od m. Podlejki w kierunku m. Łukta. Kilkaset metrów za m. Łęguty, na łuku drogi zderzyło się ciężarowe volvo wraz z naczepą z jadącym z naprzeciwka również ciężarowym dafem. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji z Ostródy wyznaczyli objazdy. I tak, kierujący jadący od m. Podlejki kierowani są na drogę K-16, natomiast kierowcom jadącym od m. Łukta zaleca się objazd drogą W-527.

W wyniku zderzenia, ranny został kierowca ciężarowego dafa, który z obrażeniami został przetransportowany ­do jednego z olsztyńskich szpitali. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmach kierowców. Droga w miejscu wypadku będzie zablokowana przez najbliższe kilka godzin, ponieważ do usunięcia uszkodzonych aut niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznych holowników.

Policjanci z olsztyńskiej drogówki pracują nad ustaleniem okoliczności i przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Jednym z elementów policyjnego badania będzie ustalenie powodu, dla którego kierowca ciężarowego volva wraz z naczepą postanowił wjechać na drogę, na której obowiązuje ograniczenie tonażowe. Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego a także o dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków drogowych.

rp

Powrót na górę strony