Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni weekend wakacji na drogach Olsztyna i powiatu

Za nami ostatni weekend wakacji. Był to pracowity czas dla policjantów. Tylko przez trzy dni policjanci wykonywali czynności na miejscu 3 wypadków drogowych, w których rannym zostały 3 osoby. Ponadto funkcjonariusze byli wzywani do 34 kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie zginął na naszych drogach. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. W weekend policjanci zatrzymali 5 takich nieodpowiedzialnych kierowców.

W niedzielę (30.08.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Gryczanej i Sielskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 41-letni kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Renault Traffic. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego skodą wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 41-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie on również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu DK 16 w pobliżu m. Podlejki. Prawdopodobną przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującą osobowym oplem jadącemu pojazdowi ciężarowemu. W wyniku zdarzenia 64-letnia pasażerka opla trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Ostatecznie 65-letnia kierująca oplem została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych, na jej konto trafi również 6 punktów karnych.

W sobotę (29.08.2020) policjanci na jednej z ulic w Olsztynie zauważyli pojazd marki Fiat Panda, który poruszał się całą szerokością drogi, od prawej od lewej krawędzi jeździ. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 36-letniego kierującego blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna przyznał policjantom, że przed podróżą wypił alkohol i wraz z kolegą jechał do pracy. Funkcjonariusze zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna.

(aj)

 

  • Zdjęcie przedstawia zdarzenie drogowe na DK 16.
  • Zdjęcie przedstawia zdarzenie drogowe na DK 16.
Powrót na górę strony