Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań zatrzymani przez olsztyńskich policjantów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości p-ko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Terenem, na którym działali sprawcy były m.in. osiedla Redykajny, Gutkowo czy Likusy. Łupem dwóch mężczyzn, którzy jak się okazało byli braćmi padło m.in. biżuteria, alkohol oraz pieniądze. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę ponad 150 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli 6 zarzutów. Decyzją sądu na wniosek śledczych podejrzani o serię włamań najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z prawem grozi im teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności serii włamań do mieszkań i domów, do których doszło na terenie kilku olsztyńskich osiedli. W trakcie czynności policjanci wpadli na trop dwóch mężczyzn w wieku 44 i 46-lat, którzy jak się okazało byli braćmi. W zatrzymaniu podejrzanych brali również udział policyjni wywiadowcy z Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Olsztynie.

Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności dokonali przeszukania mieszkania oraz pojazdu, którym poruszali się bracia. W trakcie tych czynności, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli narzędzia, którymi w przestępczym procederze mogli posłużyć się mężczyźni, były to m.in. łom, krótkofalówki czy kominiarka. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych przedmiotów. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni w okresie od listopada 2019 roku do sierpnia 2020 roku mieli włamać się do 6 domów i mieszkań. Łupem sprawców padło m.in. biżuteria, alkohol oraz pieniądze. Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych strat na łączną kwotę ponad 150 tysięcy złotych.

Ostatecznie zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 44 i 46-latkowi 6 zarzutów kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratora wobec mężczyzna zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(aj)

Opis filmu: Film przedstawia policjantów prowadzących zatrzymanego mężczyznę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.17 MB)

Powrót na górę strony