Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden pijany, drugi „na zakazie” – obaj kierujący zatrzymani

Olsztyńscy policjanci w ciągu jednego dnia zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich jechał motorowerem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi, 52-latek postanowił wsiąść za kierownicę auta pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Obaj ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W środę (02.09.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w m. Purda zauważyli motorower, którego kierowca nie trzymał się toru jazdy – zjeżdżał od prawej do lewej krawędzi jezdni i tym samym stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci postanowi zatrzymać jednoślad do kontroli. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 52-latek siedzący za kierownicą motoroweru miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna.

Tego samego dnia policjanci na ul. Pstrowskiego w Olsztynie zatrzymani do kontroli drogowej osobową skodę. W trakcie czynności, po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 39-letni kierujący wyruszył w podróż pomimo ciążących na nim dwóch sądowych zakazów.

Wkrótce mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

(aj)

Powrót na górę strony