Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miłośnik czekolad i kosmetyków odpowie za kradzież - okazał się również poszukiwany

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o kradzież sklepową. Jego łupem padły m.in. czekolady i kosmetyki o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto okazało się, że był on poszukiwany 4 listami gończymi za wcześniejsze inne kradzieże.

We wtorek (01.12.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pracowników placówki handlowej wynikało, że mężczyzna ukradł, a następnie z pełnym koszykiem uciekł ze sklepu. Sprawca został ujęty przez ochroniarzy na parkingu i przekazany policjantom. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Elbląga. Jego łupem padło m.in. 215 czekolad i kosmetyki o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany 4 listami gończymi za wcześniejsze inne kradzieże celem odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności.
28-latek został zatrzymany i dziś prawdopodobnie trafi do aresztu. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/rj)

Powrót na górę strony