Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koleżanki i koledzy z Dobrego Miasta, Dywit i Jonkowa włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”

Data publikacji 15.12.2020

Policjanci i pracownicy cywilni z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście oraz Posterunków Policji w Dywitach i Jonkowie zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Jej głównym celem jest przygotowanie dedykowanych paczek dla konkretnych rodzin w potrzebie, które mają mieć charakter świątecznego prezentu. W tym przypadku dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy oraz mieszkańców Dobrego Miasta zakupione niespodzianki trafiły już do potrzebujących osób.

Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Program działa od 2001 roku i obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.

W tym roku do akcji przyłączyli się policjanci i pracownicy cywilni z Komisariatu Policji, którzy wspólnie z przedstawicielami osiedla „Za Miedzą 2„ w Dobrym Mieście z anonimowej bazy wybrali rodzinę, której chcieli pomóc. Funkcjonariusze wiedzieli, że w rodzinie jest dwójka dzieci, a pragnieniem chłopca było znalezienie w tym roku pod choinką policyjnych klocków. Za zebrane środki 6-latek otrzymał wymarzony prezent, a jego starsza siostra – przybory do malowania. Nie obyło się również bez słodyczy, pluszowych zabawek i policyjnych gadżetów. Ponadto policjanci pomogli w zapakowaniu  prezentów od mieszkańców Dobrego Miasta. W „szlachetnej paczce” znalazły się m.in. środki chemiczne, żywność, koce, materace czy sprzęty gospodarstwa domowego – pralka i lodówka. Ich liczba była tak duża, że wymagała specjalnego transportu.

W sobotę (12.12.2020r.) prezenty trafiły do potrzebującej rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Zaangażowanie policjantów oraz mieszkańców Dobrego Miasta spowodowało, że spełniły się marzenia rodziny. Prezenty umilą im najbliższe święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że paczki sprawią im wiele radości i uśmiechu na twarzy.

(aj/kh)

 

Powrót na górę strony