Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna odległość na drodze. Co to znaczy?

Czym jest oraz jak zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu? Jest ona niezbędnym elementem realnie wpływającym na całokształt bezpieczeństwa ruchu drogowego. Bardzo często jesteśmy świadkami jazdy na tzw. zderzaku, które to zachowanie kierowców jest jedną z podstawowych przyczyn zdarzeń drogowych. Jednym z proponowanych rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa jest stosowanie zasady trzech sekund.

Są pewne zagadnienia z dziedziny przepisów ruchu drogowego, które wymagają szczegółowego omówienia,. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, sierż. szt. Tomasz Zieliński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w przygotowanym przez siebie spocie szczegółowo opisuje problematykę BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI.

Jest drugie nagranie jego autorstwa. Wcześniej policjant pochylił się nad zagadnieniem skrzyżowań, które czasami u niektórych kierowców budzą niepokój ("KOLIZYJNE CZY BEZKOLIZYJNE? OLSZTYŃSCY POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ!)

Życzymy przyjemnego oglądania.

(Film zawiera animowane sceny przedstawiające przejazd dwóch samochodów drogą i to w jaki sposób powinien między nimi być zachowywany odstęp)

 

liczba zdarzeń z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami

2018 2019 2020
151 115 99

(rp/tm)

 

Powrót na górę strony