Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy o ostrożność za kierownicą

W czwartek rano (04.02.2021r.) policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem trzech aut. Jej prawdopodobną przyczyną było niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony przez kierującego skodą, który wjeżdżając na skrzyżowanie uderzył w dwa inne pojazdy. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że opady śniegu powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

W czwartek (04.02.2021r.) rano oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Limanowskiego i Paderewskiego w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobową skodą nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i uderzył w dwa inne pojazdy. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy biorący udział w kolizji byli trzeźwi. Policjanci w związku ze spowodowaniem przez 39-letniego kierującego osobową skodą zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Publikujemy film ze zdarzenia ku przestrodze.

Przypominamy! Opady śniegu powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny  odstęp od poprzedzającego pojazdu. Należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów śniegu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

(aj/kh)

Opis filmu: Film przedstawia nagranie z monitoringu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.85 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.22 KB
    Deskrypcja tekstowa
Powrót na górę strony