Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddali osocze, by pomóc chorym na COVID-19

Koronawirus nie wybiera! Wiedzą o tym doskonale policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy sami przeszli COVID-19. Funkcjonariusze poza codzienną służbą starają się pomóc potrzebującym na wiele sposobów. Tym razem oddali osocze chcąc pomóc osobom, które nadal walczą z niebezpiecznym wirusem.

W środę (10.02.2021) funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zdecydowali się oddać osocze, by pomóc osobom walczącym z wirusem SARS-COV-2. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta przechodzącego zakażenie i w ten sposób mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami.
Policjanci wiedząc, że w dobie pandemii z każdym dniem rośnie zapotrzebowanie na osocze ozdrowieńców, odpowiedzieli na apel lekarzy i po wcześniejszym oznaczeniu miana przeciwciał, oddali bezcenny dar, który trafi do potrzebujących pacjentów. Olsztyńska jednostka Policji przekonała się, że przebieg choroby u każdego jest inny. Kilka tygodni temu funkcjonariusze pożegnali swojego kolegę asp. szt. Marcina Opońskiego, który po nierównej walce z wirusem ostatecznie ją przegrał. Ci, którzy wrócili do zdrowia, postanowili pomóc innym.
Zachęcamy do przyłączania się do akcji. Osoby, które pokonały COVID-19 mogą oddać osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Szczegółowe informacje: http://rckikol.pl/ozdr owiency-2/
(aj)

  • Zdjęcie przedstawia fragment policjanta trzymające w rękach kartki.
  • Zdjęcie przedstawia fragment policjanta a w tle biały napis na czerwonym tle "łączy nas krew, która ratuje życie".
  • Zdjęcie przedstawia dwóch umundurowanych policjantów w poczekalni do oddania osocza.
  • Zdjęcie przedstawia fragment umundurowanego policjanta a w tle punt oddawania krwi i osocza.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta oddającego osocze.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta oddającego osocze.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta oddającego osocze.
Powrót na górę strony