Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracowity weekend policjantów na drogach Olsztyna i powiatu

Apelujemy, przestrzegamy i uprzedzamy o odpowiedzialności karnej, następnie kontrolujemy, sprawdzamy i wyciągamy konsekwencje. Niestety wciąż nie brakuje bezmyślnych i nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownice aut wsiadają pod wpływem alkoholu czy wbrew sądowemu zakazowi. Sprawcy przestępstw drogowych nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Każdego dnia policjanci wyjeżdżają do służby i dbają o to, by na naszych drogach było bezpiecznie.

W niedziele (21.02.2021) olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Wilczyńskiego i Jarockiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym volkswagenem zatrzymując się przed skrzyżowaniem, nie zabezpieczył prawidłowo swojego auta, które uderzyło w inny pojazd. Pokrzywdzony po podejściu do sprawcy kolizji wyczuł od niego silny zapach alkoholu, w związku z czym uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki ze stacyjki i powiadomił służby. W tym czasie pojawił się policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek siedzący za kierownicą auta miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (20.02.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że kierujący osobowym oplem może być nietrzeźwy. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył wskazany pojazd i zatrzymał do kontroli drogowej. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie 43-latka.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywny. 54-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W piątek (19.02.2021) policjanci na jednej z ulic w Olsztynku zatrzymali do kontroli osobowego opla za którego kierownicą siedział 32-latek. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2023 roku. Tego samego dnia funkcjonariusze wykonywali czynności na miejscu kolizji drogowej na ul. Poprzecznej, której sprawcą okazał się 47-letni kierujący Mitsubishi. W tym przypadku okazało się również, że mężczyzna postanowił wybrać się w podróż pomimo sądowego zakazowi.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj)

 

Powrót na górę strony