Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnanie ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie insp. Piotra Zabuskiego i przekazanie obowiązków Komendanta mł. insp. Robertowi Zalewskiemu

„Tak, dobiega koniec mojej służby w Policji, którą będę wspominał Bardzo Miło. Przywiązałem się do tej formacji i oddałem jej kawał swojego życia. Gdybym miał jeszcze raz podejmować decyzję jaki zawód wybrać nadal nie miałbym wątpliwości, że chciałbym być policjantem” – insp. Piotr Zabuski. Po 30 latach służby na zasłużoną emeryturę odszedł Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski. Uroczystość pożegnania ze sztandarem odbyła się w czwartek (25.02.2021) w siedzibie olsztyńskiej jednostki Policji przy ul. Partyzantów 23 w gabinecie Komendanta. Z uwagi na obostrzenia sanitarne, pożegnanie z kadrą kierowniczą w większym gronie było niemożliwe, dlatego zdanie stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie odbyło się w kameralnej atmosferze przy udziale Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka.

Dzisiejszy dzień (25.02.2021) na długo pozostanie w pamięci. To właśnie dziś oficjalnie ze sztandarem po ponad 30 latach służby pożegnał się Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski, który na Szefa olsztyńskich policjantów powołany został 4 lutego 2017 roku. Insp. Piotr Zabuski służbę w niebieskim mundurze rozpoczął w listopadzie w 1990 roku zasilając szeregi Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, gdzie służąc w wydziale zajmującym się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w 2000 roku został jego naczelnikiem. Od początku służby w Policji insp. Piotr Zabuski związany był z Olsztynem i powiatem olsztyńskim.

Odkąd insp. Piotr Zabuski został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie, największa jednostka w garnizonie warmińsko-mazurskim przeszła ogromną reformę. Owoce zmian widoczne są gołym okiem. Olsztyńscy policjanci pracują na coraz nowocześniejszym sprzęcie w postaci pojazdów służbowych czy sprzętu teleinformatycznego. Wszystkie działania Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu, ale również na bezpieczeństwo turystów odwiedzających nasz region, czego dowodem jest stały Posterunek Policji w pobliżu plaży miejskiej w Olsztynie w budynku CRS Ukiel. Każda z podległych KMP jednostek Policji wyposażona została w alkomaty, a Komisariaty Policji w Barczewie, Biskupcu, Dobrym Mieście i Olsztynku na stałe do swojej dyspozycji przypisane mają patrole ruchu drogowego, co skutkuje zmniejszeniem liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych.

Wizja długoterminowa…

To hasło od samego początku przyświecało insp. Piotrowi Zabuskiemu, który dał się poznać jako osoba dalece wybiegająca w przyszłość. Dowodem planu długoterminowego jest odtworzenie Posterunku Policji w Kolnie, wyremontowanie Komisariatu Policji w Biskupcu. W realizacji jest budowa nowego Posterunku Policji w Stawigudzie, który wkrótce zostanie oddany do użytku. Remontowane jest również stanowisko kierowania Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którego przebudowa ma poprawić zarówno komfort pracy policjantów, jak również petentów odwiedzających naszą jednostkę. Rozpoczęte i planowane inwestycje to dowód na doskonałą współpracę z lokalnymi władzami samorządowymi Miasta Olsztyna, powiatu olsztyńskiego, wchodzących w jego skład gmin.

Nie tylko dorośli, ale również dzieci znajdą coś dla siebie. Specjalnie z myślą o najmłodszych insp. Piotr Zabuski zainicjował zorganizowanie konkursu plastycznego w celu wytypowania najlepszej pracy z wizerunkiem przyszłego projektu policyjnej maskotki – zwyciężył rysunek przedstawiający żabę, płaza żyjącego na naszym terenie, który wcielił się w rolę stróża prawa pod nazwą „Sierżant Żabuś”.

To wszystko nie byłoby możliwe do osiągnięcia, gdyby nie indywidualne zaangażowanie w rozwiązanie każdego problemu – podkreślał na wideokonferencji z kadrą kierownicza insp. Piotr Zabuski. Podczas odprawy podsumowującej pracę jednostki w 2020 roku, na której podwładni dowiedzieli się o decyzji insp. Piotra Zabuskiego nie zabrakło słów uznania kierowanych do policjantów oraz pracowników cywilnych olsztyńskiej jednostki Policji. Wspólna praca opłaciła się! Nie mamy się czego wstydzić. Poradziliśmy sobie doskonale. Zwłaszcza, że ostatni rok nie należał do najłatwiejszych, ponieważ poza codziennymi obowiązkami do policyjnej pracy doszły dodatkowe czynności, które należało wykonać w związku z pandemią koronawirusa – dodał komendant.

To pożegnanie było inne niż zwykle, bo odbyło się w pełnym reżimie sanitarnym. Z tego powodu uroczystość w większym gronie nie była możliwa.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek w ciepłych słowach podziękował Komendantowi Miejskiemu Policji w Olsztynie insp. Piotrowi Zabuskiemu za zaangażowanie i wzorowo pełnioną przez ponad trzy dekady służbę. Emerytura to czas, który należy przeznaczyć na realizację swoich pasji i planów – powiedział nadinsp. Tomasz Klimek.

Decyzją Szefa Warmińsko-Mazurskich policjantów obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Olsztyna przejął mł. insp. Robert Zalewski – dotychczasowy I Zastępca Komenda Miejskiego Policji w Olsztynie.

(rp)

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów w poczcie sztandarowym w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów w poczcie sztandarowym w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.
  • Na drugim planie zdjęcia znajdują się umundurowani policjanci w poczcie sztandarowym. Na pierwszym planie znajduje się umundurowany policjant składający meldunek nadinsp. Tomaszowi Klimkowi.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów nadinsp. Tomasza Klimka oraz insp. Piotra Zabuskiego.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów nadinsp. Tomasza Klimka, insp. Piotra Zabuskiego oraz mł. insp. Roberta Zalewskiego.
  • Zdjęcie przedstawia mł. insp. Roberta Zalewskiego trzymającego w ręku kwiaty.
Powrót na górę strony