Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WJECHAŁA NA CZERWONYM, SPOWODOWAŁA KOLIZJĘ I STRACIŁA PRAWO JAZDY

Z prawem jazdy pożegnała się kierująca osobowego forda, która zignorowała światło czerwone nadawane przez sygnalizator drogowy i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem. Na szczęście mimo poważnie wyglądającego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Wczoraj (02.04.2021) o godzinie 21:20 w rejonie skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ul. Pstrowskiego w Olsztynie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Mimo groźnej sytuacji na szczęście w tym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Skończyło się na uszkodzeniu samochodów i urządzeń drogowych.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z wydziału ruchu drogowego ustalili, że przyczyną zdarzenia było niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej 30-letniej kierującej osobowym forda. Kobieta jadąc ul. Sikorskiego w kierunku ul. Obiegowej zderzyła się z prawidłowo jadącym kierowcą opla. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmach uczestników zdarzenia.

W związku z tym, że 30-latka swoim zachowaniem w rażący sposób naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nie mieli wątpliwości, aby zatrzymać jej prawo jazdy. Funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację, która razem z wnioskiem o zatrzymanie uprawnień do kierowania przesłana zostanie do sadu, który zdecyduje o dalszym losie kobiety.


(rp/rj)

Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać skrzyżowanie, na które wjeżdżają dwa auta. Dochodzi do ich zderzenia, po czym jedno z aut, siłą uderzenia, wjeżdża i niszczy sygnalizację świetlną.

Opis filmu: Kolizja drogowa. Na nagraniu widać osobowe audi, które wjeżdża na skrzyżowanie przy czerwonym świetle i zderza się z nadjeżdżającym z prawej strony drugim autem osobowym. Ostatecznie audi, które wjechało na czerwonym świetle uderza i zatrzymuje się na sygnalizatorze świetlnym uszkadzając również przydrożne barierki. Nagranie rozpoczyna i kończy plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.17 MB)

Powrót na górę strony