Aktualności

Poszukiwani w rękach policjantów – wpadli w różnych okolicznościach

Na terenie Olsztyna zostały zatrzymane kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Jedni mają do odbycia karę m.in. 2 lat pozbawienia wolności, inni wpadli przy okazji kradzieży w sklepie a kolejni podczas czynności legitymowania. Wszyscy zgodnie z dyspozycją sądu trafili do zakładów penitencjarnych w celu odbycia zasądzonych kar.

Wczoraj (29.04.2021) chwilę po godzinie 6:00 do jednego z olsztyńskich mieszkań zapukali policjanci z KMP w Olsztynie z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Wizyta związana była  w związku z zatrzymaniem i doprowadzeniem mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary 1 roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności. Zasądzona kara to skutek dokonanego przez 33-latka przestępstwa rozboju.

Kolejny poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Łomży i Wydział d/w z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie wpadł w ręce policjantów z Inowrocławia również wczoraj (29.04.2021) tym razem podczas kontroli drogowej. 64-latek został zatrzymany po tym jak jadąc osobowym oplem w miejscowości Jacewo przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie legitymowania okazało się, że w policyjnych bazach figuruje on jako osoba poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu. Przy okazji kontroli drogowej 64-latek wypełnił oświadczenie o miejscu zamieszkania oraz miejscu odbioru korespondencji – mężczyzna musi wyjaśnić kilka kwestii dotyczących m.in. w związku z usiłowaniem nakłonienia osoby pełniącej funkcje publiczną do naruszenia prawa.

Dwie pieczenie na jednym ogniu…

Policjanci wezwani do interwencji dotyczącej kradzieży na terenie jednego ze sklepów spożywczych wylegitymowali 41-latka ujętego na gorącym uczynku przez pracownika ochrony. Z policyjnych systemów wynikało, że mężczyzna nie po raz pierwszy dopuścił się tego typu wykroczenia ponieważ ciążyły na nim dwa nakazy doprowadzenia do odbycia łącznej kary pozbawienia wolności w wymiarze 31 dni. 41-latek mógłby uniknąć pobytu w zakładzie penitencjarnym po opłaceniu zasądzonej kary grzywny, lecz z uwagi na brak funduszy przez najbliższy miesiąc będzie oglądał świat zza krat.

Spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem i okazał się poszukiwany. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie podjęli czynności w stosunku do 38-letniego mieszkańca Olsztyna, który poza ty, że popełnił wykroczenie okazał się również osobą poszukiwaną do odbyci kary 6 dni aresztu w związku z chuligańskim zachowaniem w dodatku pod wpływem alkoholu. 38-latek nie posiadał przy sobie pieniędzy niezbędnych do opłacenia kary grzywny co skutkuje spędzeniem majowego weekendu w areszcie śledczym.

Każdego dnia do jednostek Policji wpływają kolejne nakazy doprowadzenia czy listy gończe na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności jest przystąpienie do działań, których celem jest namierzenie i doprowadzenie przed wymiar sprawiedliwości osób, które za wszelką cenę próbują uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie. Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi również odpowiedzialność karna o której jes mowa w art. 239§1 kodeksu karnego.

(rp)

Powrót na górę strony