Kolejni poszukiwani w rękach policjantów - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

Kolejny dzień pracy olsztyńskich policjantów to m.in. kolejne osoby zatrzymane ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

W ubiegły piątek (30.04.2021) o godzinie 13:10 policjanci podjęli czynności legitymowania wobec osoby uchylającej się od obowiązku zasłaniania ust i nosa. Sprawcą wykroczenia okazała się 40-letnia mieszkanka Olsztyna, która po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazała się osobą poszukiwaną w celu odbycia kary zastępczej , pozbawienia wolności w wymiarze 6 dni. Kobieta postawiona przed faktem dokonanym zorganizowała pieniądze niezbędne do natychmiastowej opłacenia zasądzonej grzywny w związku z czym ostatecznie mogła wrócić do swojego domu.

Również w ubiegły piątek (30.04.2021) policjanci ujawnili osobę poszukiwaną do ustalenia jej miejsca pobytu. Ta informacja jest niezbędna dla wymiaru sprawiedliwości do przeprowadzenia z poszukiwaną czynności prawnych. Policjanci podjęli interwencję po tym, jak w miejscu publicznym zauważyli trzy osoby spożywające alkohol. Wśród tych osób znajdowała się poszukiwana 39-latka.

Kolejnym poszukiwanym do ustalenia miejsca pobytu okazał się 32-latek uchylający się od obowiązku alimentacyjnego. On również wpadł w ręce policjantów nie bez powodu – poruszał się w miejscu publicznym bez zasłoniętych ust i nosa. I choć za „brak maseczki” sprawca wykroczenia został pouczony to już wkrótce będzie tłumaczyć się z powodów dla których uchyla się od obowiązku alimentacyjnego co zgodnie kodeksem karnym stanowi przestępstwo zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jednym z zatrzymanych był 65-letni mężczyzna, który sam wezwał patrol Policji po tym jak nie mógł się dogadać z właścicielką wynajmowanego mu mieszkania. 65-latek w którego organizmie krążyły ponad dwa promile alkoholu, choć poszukiwany był do ustalenia jego miejsca pobytu noc spędził w policyjnym areszcie.

Do listy zatrzymanych dołączyła 33-letnia kobieta poszukiwana przez sąd do wyjaśnienia okoliczności związanych ze znęcaniem się fizycznym i psychicznym nad swoimi bliskimi. Te informacje wyszły na jaw podczas interwencji Policji w związku z zakłóceniem ciszy nocnej do którego doszło w jednym mieszkań na terenie Barczewa. Prosto z imprezy 33-latka trafiła do policyjnej celi.

Historie ww. osób pokazują jednoznacznie, że czasem warto wziąć własny los we własne ręce i rozliczyć się z wymiarem sprawiedliwości.

(rp)

Powrót na górę strony