Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Medaliści z KMP w Olsztynie w I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych

Intensywne treningi, godziny spędzone na macie i determinacja w realizacji pasji przyniosły efekty. Doskonalenie technik sztuk walk w czasie wolnym od służby opłaciło się, a zdobyte w ten sposób doświadczenie udowodnione zostało na macie i odpowiednio nagrodzone medalami. Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie stanęli na podium zdobywając medale w I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu. W Mińsku Mazowieckim na macie stanęli przedstawiciele olsztyńskiej jednostki Policji: st. post. Dominika Kon i st. sierż. Wojciech Stępniak – gratulujemy!

W sobotę (12.06.2021r.) w hali sportowej w Mińsku Mazowieckim odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim jiu-jitsu. W zawodach sportowych wzięło udział 400 przedstawicieli służb mundurowych. Na macie nie zabrakło reprezentantów z Komendy Miejskiej Policji w Olszynie, którzy w czasie wolnym od służby godnie reprezentowali olsztyńską jednostkę Policji - st. post. Dominka Kon i st. sierż. Wojciech Stępniak.

Sztuka walki jiu-jitsu to brazylijski sport walki skoncentrowany na walce z jednym przeciwnikiem. Sport, w którym dominują dźwignie, duszenie oraz inne techniki unieruchomienia przeciwnika wymaga od zawodników dużej sprawności fizycznej. Doskonalenie technik sztuk walk w czasie wolnym od służby opłaciło się, a zdobyte w ten sposób doświadczenie udowodnione zostało na macie i odpowiednio nagrodzone medalami.

Złoto w kategorii ekstra Wight!


St. post. Dominka Kon z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie od 5 lat trenuje mieszane sztuki walki – MMA. Gdy dowiedziała się o organizowanych w Mińsku Mazowieckim zawodach nie mogła obok tej informacji przejść obojętnie, tym bardziej, że to pierwsze w Polsce tego typu zawody. Przygotowania do zawodów odbywały się nawet kilka razy dziennie. Samodoskonalenie swoich umiejętności połączone zostało z treningami indywidualnymi.

Udział w I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych st. post. Dominika Kon zakończyła na podium zdobywając złoty medal w kategorii ekstra fight. Złoto, srebro i dwa brązy!

St. sierż. Wojciech Stępniak to policjant, sportowiec, mistrz świata i trener w jednej osobie. Policjant pełniący na co dzień służbę w Wydziale Zabezpieczenia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ze sztukami walki związany jest od kilkunastu lat. W swojej karierze zawodowej stawał na podium podczas organizowanych zawodów ogólnopolskich, europejskich oraz światowych. St. sierż. Wojciech Stępniak swoje zainteresowanie sportem umiejętnie łączy ze służbą w Policji, pracą trenera oraz własnymi treningami. W I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych nasz kolega dumnie reprezentował Komendę Miejską Policji w Olsztynie zdobywając w stoczonych walkach krążki w kolorze złota, srebra oraz dwóch brązów.

Przedstawicielom naszej jednostki gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy – gratulacje!

(rp/kh)

  • Zdjęcie przedstawia uczestników I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych.
  • Zdjęcie przedstawia zdobyte medale.
Powrót na górę strony