Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy jadąc pod prąd na jednym z rond w mieście. Z kolei 42-latek postanowił wybrać się w podróż motorowerem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W obu przypadkach mężczyźni ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W czwartek (01.07.2021r.) w nocy olsztyńscy „wywiadowcy” na jednym z olsztyńskich rond zauważyli pojazd marki Nissan Primera, którego kierowca postanowił zlekceważyć przepisy ruchu drogowego, jadąc pod prąd, a następnie z nadmierną prędkością odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali auto do kontroli drogowej. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 25-latka ponad jeden promil alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w środę (30.06.2021r.) na jednej z dróg w gminie Gietrzwałd. W tym przypadku 42-latek kierujący motorowerem „wydmuchał” blisko 2 promile alkoholu.

Obaj kierowcy wkrótce odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna. Ponadto 25-latek nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

(aj/kh)

Powrót na górę strony