Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latki

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej 13-latki, która zgubiła się wracając rowerem do domu. Już po kilku godzinach, dzięki zaangażowaniu służb oraz okolicznych sąsiadów dziewczynka cała i zdrowia trafiła pod opiekę rodziców.

W niedziele (11.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 13-latki. Z otrzymanych informacji wynikało, że dziewczynka wraz z rodzicami wracała wypoczynku nad jeziorem Serwent w gminie Purda do domu rowerem. W pewnym momencie opiekunowie podróżujący autem stracili dziecko z zasięgu wzroku, które zniknęło na terenie kompleksu leśnego. Dziewczyna nie miała przy sobie telefonu. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zostały wysłane policyjne patrole z Komisariatu Policji w Barczewie. W działania poszukiwawcze zaangażowano także psy tropiące wraz z przewodnikami oraz funkcjonariuszy z olsztyńskiej jednostki policji. Rodzice o zdarzeniu powiadomili okolicznych sąsiadów. To właśnie jeden z nich, będąc na grzybach, zauważył 13-latkę. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę rodziców. Okazało, że nieletnia jadąc rowerem pomyliła leśne ścieżki. Na szczęście, dzięki zaangażowaniu służb i okolicznych mieszkańców ta historia zakończyła się szczęśliwie.

Pamiętajmy, że w przypadku zaginięć nieletnich każda upływająca minuta jest bardzo ważna. Należy natychmiast sprawdzić najbliższą okolicę, poinformować osoby będące w pobliżu oraz powiadomić służby, dzwoniąc na nr alarmowy 112. Jeśli dziecko zgubi się w sklepie, na dworcu itd. należy zgłosić to ochronie, aby jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie i ogłoszono komunikat.

Informując policjantów o zaginięciu należy przekazać im wszelkie szczegóły dotyczące dziecka oraz okoliczności zdarzenia. Pamiętajmy o dostarczeniu fotografii z jego aktualnym wizerunkiem. Im więcej szczegółów dotyczących zaginięcia przekażemy policjantowi, tym większe prawdopodobieństwo odnalezienia zaginionego dziecka.

(aj)

Powrót na górę strony