Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadania broni i przestępstwo narkotykowe

Policjanci z Barczewa na jednej z posesji w powiecie olsztyńskim znaleźli nielegalną broń i amunicję. Podczas przeszukania natrafili także na uprawę konopi indyjskich innych niż włókniste oraz marihuanę. Ich właścicielem okazał się 65-letni mężczyzna, któremu może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie wpadli na trop 65-latka, który mógł posiadać nielegalną broń i amunicję. Policjanci w ubiegły czwartek (08.07.2021) weszli na jego posesję mieszczącą się w powiecie olsztyńskim. W trakcie przeszukania w jednym z pomieszczeń gospodarczych została znaleziona broń długa wraz z amunicją, a w mieszkaniu kolejna jednostka broni palnej, tym razem rewolwer. Ponadto na posesji funkcjonariusze znaleźli nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste oraz z jednym z budynków szklany słoik z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

65-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Nie uniknie on również odpowiedzialności za posiadanie narkotyków. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(aj/tm)

  • Zdjęcie przedstawia zabezpieczoną jednostkę broni palnej.
  • Zdjęcie przedstawia zabezpieczoną jednostkę broni palnej.
  • Zdjęcie przedstawia zabezpieczoną amunicję.
Powrót na górę strony