Apelujemy o ostrożność za kierownicą - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Apelujemy o ostrożność za kierownicą

Dziś od rana policjanci pracowali na miejscu dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. W pierwszym przypadku kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków na drodze i ostatecznie uderzył w latarnię. Z kolei na ul. Spółdzielczej w Dywitach kierująca skodą nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w 40-latka jadącego motocyklem. Apelujemy o ostrożność za kierownicą.

W czwartek rano (15.07.2021) doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego na ul. Sielskiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 40-letni kierujący audi na łuku drogi w prawo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i zjechał na pas zieleni oddzielający jezdnie. W wyniku zdarzenia doszło do przewrócenia pojazdu, które ostatecznie uderzyło w latarnię. 40-latek został przetransportowany do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca w momencie zdarzenia był trzeźwy.
Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło na ul. Spółdzielczej w Dywitach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letnia kierująca skodą w miejscu zabronionym wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w 40-latka jadącego motocyklem. Mężczyzna poruszający się jednośladem z obrażenia został przetransportowany do szpitala.
Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności obu zdarzeń drogowych.

Przypominamy!

Opady deszczu powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

(aj)

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na ul. Sielskiej w Olsztynie.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na ul. Sielskiej w Olsztynie.
  • Zdjęcie przestawia miejsce zdarzenia  drogowego na ul. Spółdzielczej w Dywitach.
  • Zdjęcie przestawia miejsce zdarzenia  drogowego na ul. Spółdzielczej w Dywitach.
Powrót na górę strony