Aktualności

Policyjne interwencje na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Każdego dnia policjanci wyjeżdżają do służby, by dbać o bezpieczeństwo i porządek ruchu na drogach oraz o to, by ci którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, ponieśli tego konsekwencje. Wczoraj funkcjonariusze interweniowali wobec 54-letniego kierującego chryslerem, który podmienił tablice rejestracyjne. Z kolei w godzinach wieczornym pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie doszło do przewrócenia koparki.

W czwartek (15.07.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Hanowskiego w Jonkowie zatrzymali do kontroli pojazd marki Chrysler Voyager, którego kierowca nie stosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nr VIN auta nie zgadzał się jego numerami tablic rejestracyjnych. Początkowo 54-latek tłumaczył policjantom, że rozbieżności wynikają z wymiany poszczególnych części w pojeździe. Ostatecznie przyznał, że miał założone tablice rejestracyjnego od innego auta – tej samej marki i modelu, który stoi zaparkowany pod jego domem i jest jego właścicielem. Okazało się, że chrysler, którym się poruszał był sprowadzony z zagranicy i nigdy nie był zarejestrowany w naszym kraju. Ponadto pojazd nie miał aktualnej polisy OC.

54-latek został ukarany mandatami za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa o łącznej kwocie 600 złotych. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC.

Tego samego dnia (15.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olszynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Warszawskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47-letni kierujący koparką zjechał zbyt blisko krawędzi jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia doszło do przewrócenia koparki. Na szczęście 47-latkowi nic się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca w momencie zdarzenia był trzeźwy. 47-latek został ostatecznie ukarany mandatem. Utrudnienia w ruchu drogowym trwały kilkadziesiąt minut ze względu na wykorzystanie specjalistycznego sprzętu w celu zholowania pojazdu wolnobieżnego.

(aj/rj)

 

  • Zdjęcie przestawia miejsce zdarzenia drogowego na al. Warszawskiej z udziałem koparki.
  • Zdjęcie przestawia miejsce zdarzenia drogowego na al. Warszawskiej z udziałem koparki.
  • Zdjęcie przedstawia dwa zaparkowane auta - policyjny radiowóz i osobowy chrysler.
Powrót na górę strony