Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEWRÓCIŁA SIĘ NA HULAJNODZE - BYŁA KOMPLETNIE PIJANA

Przypominamy, że od 20 maja obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego związane z poruszaniem się hulajnogą elektryczną. Zgodnie ze zmianami, kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem. Nie zorientowana w przepisach okazała się 19-latka, która będąc kompletnie pijaną postanowiła przewieźć hulajnoga o dwa lata starszą koleżankę. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego podróż hulajnogą nie trwała długo - 19-latka nie utrzymała równowagi i przewróciła pojazd doznając przy tym ogólnych potłuczeń. Już wkrótce kobieta odpowie za kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem 19-latki kierującej hulajnogą doszło w ubiegły czwartek (15.07.2021) po godzinie 2 w nocy w rejonie skrzyżowania ul. Pstrowskiego z ul. Sikorskiego w Olsztynie. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem jednośladu, w którym udział brały dwie kobiety.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia hulajnogą poruszały się dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat. Za kierownicą stała kompletnie pijana 19-latka, która nie była w stanie dmuchnąć w policyjny alkomat, dlatego mundurowi zlecili pobranie krwi do analizy pod kątem zbadania stężenia alkoholu w organizmie młodej kobiety.

Ostatecznie, 19-latka przewieziona została na obserwację do szpitala. Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Już wkrótce 19-latka odpowie za kierowanie hulajnoga elektryczną w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Policjanci przypominają o konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą każdego środka transportu. Pamiętajcie, że na drodze nie jesteśmy sami i że za każdym razem odpowiadamy za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

(rp/rj)

"Na filmie widać skrzyżowanie, oraz nadjeżdżajacą hulajogę. Podczas przejeżdżania przez przejście dla pieszych osoby jadące hulajnogą wywracają sie. Na kolejnym ujęciu widać interweniujące służby."

Film 32-177352.mp4

Opis filmu: "Na filmie widać skrzyżowanie, oraz nadjeżdżającą hulajnogę. Podczas przejeżdżania przez przejście dla pieszych osoby jadące hulajnogą wywracają się. Na kolejnym ujęciu widać interweniujące służby."

Pobierz plik 32-177352.mp4 (format mp4 - rozmiar 16.91 MB)

Powrót na górę strony