Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany i na sądowym zakazie przewoził 4-letnie dziecko

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowym fiatem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie oraz wbrew sądowemu zakazowi. 38-latek swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził na zagrożenie nie tylko swoje życie, ale także 4-letniego syna z którym wspólnie podróżował.

W sobotę (17.07.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w m. Łęgajny zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fiatem. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło również na jaw, że 38-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2022 roku. Ponadto okazało się, że mężczyzna w aucie przewoził 4-letniego syna. Dziecko zostało przekazane pod opiekę znajomej rodziny, która przybyła na miejsce zdarzenia.  

38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności sprawowania opieki nad dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

(aj)

 

Powrót na górę strony