Aktualności

Napili się i popłynęli – wkrótce odpowiedzą przed sądem

Alkohol i woda! Ta kombinacja nie może skończyć się dobrze! Już wkrótce o konsekwencjach sterowania łodzią w stanie nietrzeźwości przekona się 29 i 33-letni mężczyźni, w których organizmach krążyły po 2 promile alkoholu. Konsekwencją skrajnej głupoty może być nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Na brak pogody nie mogą narzekać osoby wypoczywające na terenach wodnych i przywodny w naszym regionie. Niestety, nie do wszystkich dotarła profilaktyka związana z bezpiecznym wypoczynkiem. W ubiegłą sobotę (17.07.2021) po południu, policyjni wodniacy na Jeziorze Ukiel w Olsztynie interweniowali w stosunku do dwóch mężczyzn poruszających się łodzią o napędzie mechanicznym. O niebezpiecznej sytuacji służby zaalarmowali świadkowie, którzy na pierwszy rzut oka podejrzewali, że mężczyźni mogą być nietrzeźwi – zamieniali się za sterem i na zmianę wskakiwali z łodzi do wody, pozostawiając w pewnym momencie łódkę dryfującą bez nadzoru.

Policyjni wodniacy ustalili dane personalne mężczyzn poruszających się łodzią i zbadali ich stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało obecność 2 promili alkoholu w organizmach 28 i 33-latka. Żaden z mężczyzn po policyjnej interwencji nie mógł kontynuować rejsu, dlatego łódź odholowana została do pobliskiej wypożyczalni.

Policyjni wodniacy przypominają o konsekwencjach pływania łodzią w stanie nietrzeźwości. W przypadku, gdy stężenie alkoholu w organizmie osoby siedzącej za sterami łodzi przekracza pół promila mamy do czynienia z przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Bądźmy odpowiedzialni i przewidujmy skutki swoich decyzji, nim dojdzie do tragedii.

(rp)

Powrót na górę strony