Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 22-latek, który wsiadł za kierownicę auta, mimo blisko 1,5 promila alkoholu krążącego w jego żyłach. Swoją niebezpieczną jazdą zwrócił uwagę innych uczestników ruch drogowego. Świadkowie w rejonie skrzyżowania ujęli nietrzeźwego kierującego. 22-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek (19.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że inni uczestnicy ruchu drogowego na al. Artyleryjskiej uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji zgłaszających wynikało, że wjeżdżając do Olsztyna zauważyli osobową skodę, której kierowca jechał całą szerokością drogi – zjeżdżając od lewej do prawej krawędzi jezdni. Świadkowie podejrzewając, że może on być nietrzeźwy, pojechali za nim i gdy się zatrzymał na skrzyżowaniu, w bezpieczny sposób zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Po chwili pojawił się policyjny patrol, któremu przekazano mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek siedzący za kierownicą skody miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
(aj)

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego przez innych uczestników ruchu drogowego na al. Artyleryjskiej w Olsztynie.

Film Film z kamer ITS

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego przez innych uczestników ruchu drogowego na al. Artyleryjskiej w Olsztynie.

Pobierz plik Film z kamer ITS (format mp4 - rozmiar 19.64 MB)

Powrót na górę strony