Miał cofnięte uprawnienia i narkotyki w aucie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Miał cofnięte uprawnienia i narkotyki w aucie

Data publikacji 21.07.2021

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 21-latka, który wsiadł za kierownicę auta mimo cofniętych uprawnień. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie woreczek z zawartością marihuany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (20.07.2021) wieczorem policyjni wywiadowcy na jednej z olsztyńskich ulic zauważyli osobowego opla, za którego kierownicą siedział znany ze wcześniejszych interwencji mężczyzna. Funkcjonariusze podejrzewali, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. 21-latek po chwili został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci zaraz po podejściu do samochodu wyczuli silny zapach palonej marihuany wydobywający się z jego wnętrza, w którym przebywało oprócz kierowcy – dwoje pasażerów. Policjanci w trakcie przeszukania przy kierowcy znaleźli woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana. Zabezpieczony materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 21-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźnie została pobrana krew do badań, na jej podstawie zostanie przeprowadzona analiza mająca na celu wyjaśnić czy 21-latek prowadził pojazd pod wpływem narkotyków.

21-latek odpowie za posiadanie substancji zabronionych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień.

(aj)

  • Zdjęcie przedstawia zatrzymanego mężczyznę stojącego przed autem na parkingu.
Powrót na górę strony