Aktualności

Policjanci z Olsztynka uhonorowani odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku asp. Krzysztof Kłos oraz mł. asp. Radosław Ferszt za postawę godną naśladowania zostali wyróżnieni odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaki wręczył Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył odznaki im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia, ustanowione zaledwie w lutym bieżącego roku, otrzymało 40 policjantów z całego kraju. Jesteśmy dumni, że wśród wyróżnionych znaleźli się również policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku. Asp. Krzysztof Kłos oraz mł. asp. Radosław Ferszt udowodnili, że są w każdej sytuacji są gotowi aby nieść pomoc i chronić najwyższą wartość jaką jest ludzkie życie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku wyróżnili się ofiarnością i poświęceniem podczas interwencji związanej z uwolnieniem zwierząt gospodarskich z płonącego budynku. Zdarzenie miało miejsce 20 października 2020 roku. Funkcjonariusze wspólnie z właścicielem gospodarstwa oraz sąsiadem z uratowali trzy konie, gdzie bezpośrednio po wyprowadzeniu inwentarzu żywego na zewnątrz, konstrukcja płonącego budynku w którym przebywały zwierzęta uległa zawaleniu. Policjanci ewakuowali w miejsce bezpieczne osoby znajdujące się na zagrożonej posesji i udzielili poszkodowanym niezbędnej pomocy polegającej m.in. na opatrzeniu poparzeń i zabezpieczeniu powstałych ran opatrunkiem żelowym. Dzięki interwencji wyróżnionych policjantów nikt nie doznał poważnych obrażeń jak również ograniczone zostały skutki zniszczenia mienia.Za ofiarność i poświęcenie w służbie, wyróżnionym policjantom podziękował także gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji - "Czytając opisy zdarzeń, które były Waszym udziałem i spowodowały, że jesteście na tej sali, po raz kolejny uzmysłowiłem sobie, że trzeba mieć w sobie ogromne poczucie odpowiedzialności i troski o drugiego człowieka, żeby w ogóle założyć policyjny mundur".

(rp)

Powrót na górę strony