Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Dobrego Miasta odznaczony przez Prezydenta Krzyżem Zasługi za Dzielność

Podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie, Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia zasłużonym policjantom. Tak zaszczytne wyróżnienie jakim jest Krzyż Zasługi za Dzielność otrzymał m.in. st. post. Jakub Gottuk z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście.

W środę (21.07.2021) na dziedzińcu Belwederu odbyły się centralne obchody Święta Policji. W trakcie uroczystości, prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia i medale. Wśród wyróżnionych znalazł się funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Krzyż Zasługi za Dzielność otrzymał  st. post. Jakub Gottuk.

  • Policjanci wyróżnieni Krzyżem Zasługi za Dzielność
  • Krzyż Zasługi za Dzielność
  • st. post. Jakub Gottuk

St. post. Jakub Gottuk swoją postawą w czasie służby udowodnił, że najwyższą wartością w służbie społeczeństwu jest ludzkie życie. W grudniu 2019 roku z narażeniem życia brał udział w interwencji, gdzie doszło do pożaru domu. W kilka minut od zgłoszenia Policjanci z Dobrego Miasta byli jako pierwsi na miejscu zdarzenia. Środek pomieszczenia był już znacznie zadymiony, co istotnie ograniczało widoczność oraz stanowiło realne zagrożenie. Funkcjonariusze bez chwili wahania weszli do budynku, zaczęli sprawdzać poszczególne pomieszczenia, w jednym z nich znaleźli poszkodowaną kobietę, którą niezwłocznie wynieśli na zewnątrz.

Policjantowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

(KGP/aj/tm)

Powrót na górę strony